Dźwirzyno

Dźwirzyno nad Morzem Bałtyckim oraz nad jeziorem Resko Przymorskie, to idealna propozycja dla entuzjastów sportów żeglarsko-kajakowych, wędkarzy oraz plażowiczów szukających czystych szerokich plaż.

W Dźwirzynie funkcjonuje wiele ośrodków wypoczynkowo turystycznych, które przyciągają stałych gości zakochanych w Dźwirzynie. Dla aktywnych polecamy przebiegające przez Dźwirzyno piesze i rowerowe szlaki turystyczne.

Ośrodki wypoczynkowe w Dźwirzynie

Centrum Zdrowia, Urody i Rekreacji w Dźwirzynie

Wyzwolenia 27
78-131, Dźwirzyno podgląd mapy »
 Miejscowość położona niedaleko Kołobrzegu kusi jednym z najczystszych morskich kąpielisk oraz szerokimi, piaszczystymi plażami przechodzącymi w malownicze, bardzo wysokie wydmy dochodzące nawet do 26 m wysokości.  Znajduje się tu nowoczesny port, przystań jachtowa i windsurfingowa. Można popływać statkiem wycieczkowym lub wypożyczyć sprzęt pływający. Wielką atrakcją dla wędkarzy są żyjące w wodach jeziora leszcze, liny, szczupaki i węgorze. Półtora kilometra od jeziora i 200 m od brzegu morza w pasie wydm nadmorskich wśród sosnowego lasu położone jest całoroczne Centrum Zdrowia, Urody i Rekreacji GEOVITA. Można tu nie tylko odpocząć, ale także skorzystać z bogatego programu odnowy biologicznej i rehabilitacji w komfortowych warunkach dostosowanych do oczekiwań Gości. Leczy się tu schorzenia układu oddechowego i układu krążenia. Dlatego warto przyjechać do ośrodka GEOVITY na turnus leczniczy również poza sezonem. Z jednej strony - korzyści zdrowotne, a z drugiej - niezapomniane jesienne sztormy i plaża pokryta białą pierzyną śniegu. Przy odrobinie szczęścia poranny spacer brzegiem morza może się zakończyć znalezieniem dorodnego kawałka bałtyckiego bursztynu. Na entuzjastów wycieczek czekają przez cały rok wyprawy do najciekawszych miejsc regionu: Trzebiatowa, Trzęsacza, Kamienia Pomorskiego, Międzyzdrojów, Świnoujścia czy Kołobrzegu.
« powrót